A kineziológia:
Eszközöket nyújt a test működésének feltérképezéséhez, a test működésével kapcsolatos egészségügyi problémákat kezeli természetes módszerekkel.
Segít tudatosan feldolgozni a konfliktusokat, félelmeket, fókuszálni és rendezni a figyelőképességet.
Fejleszti az akaratot, önbizalmat.
Tudatosítja a választási szabadságot.
Hatékonyan befolyásolja a test energiaáramlását, érzelmi stresszek feloldásával energetikai egyensúlyt hoz létre a testben, aktivizálja öngyógyító mechanizmusát.
Összefoglalva: A kineziológia egy készség-, képesség-, és személyiségfejlesztő prevenciós, azaz megelőző jellegű holisztikus módszer. A holisztikusság a teljesség figyelembe vételét jelenti. A holisztikus gyógyítás az embert EGÉSZnek tekinti. Feltételezi a testnek, léleknek és a szellemnek az egységét. Így a kineziológia egy egyedülálló módszer a stressz kezelésére és a lelki egyensúly fenntartására.
Kineziológiáról tudományosan
A kineziológia a mozgásról szóló tudomány. A görög kinezis = ’mozgás ’ és a lógos = ’tan’ szavak összetétele. Mivel a mozgás határozza meg egészségünket, betegségeinket, érzelmeinket, pszichénket, környezetünket és életutunkat, ezáltal a helyes mozgás javítja kapcsolatunkat önmagunkkal, embertársainkkal és a Teremtővel.
A test egy önmagát kiegyensúlyozó autonóm túlélési rendszer és ha ezzel az autonóm rendszerrel kapcsolatot teremtünk, segítjük a test öngyógyító reflexét. Mindnyájan velünk született mozgásreflexszel rendelkezünk, melyet a légzés szabályoz. Minél inkább aktiváljuk testünk mozgásreflexét, annál jobban szolgálja szervezetünket és tartja fenn valamennyi funkciónkat.
Ha energikus balansz módszerekkel és segítő gyakorlatokkal az autonóm mozgásreflexet erősítjük, akkor egyidejűleg az öngyógyító reflexet is segítjük – ez a test törekvése az egyensúlyra.
Miben segít a kineziológia?
- a testi-lelki egyensúly létrehozásában és fenntartásában
- a vitalitás és energiaszint növelésében
- az önbizalom és önértékelés pozitív megerősítésében
- kreativitásunk és képességeink kibontakozásában
- a céljaink elérését akadályozó belső akadályok felszámolásában
- a stresszek és félelmek kezelésében
- a kommunikáció és az önkifejezés útjában álló gátak feloldásában
- döntéshelyzetekben, egyéni választásaink meghozatalában
- kapcsolataink mélyítésében
- munkahelyi, családi konfliktusok és szexuális problémák rendezésében
- önmagunk megismerésében, tudatosságunk fejlesztésében és belső harmóniánk kialakításában
- életminőségünk fejlesztésében